Frissítve: 2018.11.19

Facebook Oldal

Évzáró évértékelés 2013.

Az év utolsó napjai megfelelő alkalmat nyújtanak a számvetésre, az egész évben elvégzett munka értékelésére. Így történik ez városunk legnagyobb sportszerveztében, az Aszódi Futball Clubban is. Minden korosztályban befejeződtek a bajnokságok, jól megérdemelt pihenőjét tölti edző, játékos egyaránt. Ha egy mondatban szeretném jellemezni a 2013-as évet, akkor elmondhatom, minden téren előrelépett klubunk.
A minőségi működéshez szükséges anyagi háttér biztosított volt. 2012-2013-as évadban a klub teljes költségvetése 15 millió Ft volt, ebből 11 millió Ft társasági adó-, 4 millió városi támogatás. Klubunk a 2012-2013-as tao támogatással a felügyelő hatóság felé rendben elszámolt. A 2013-2014-as évadban tao-s keretünk mintegy 17 millió Ft, reményeink szerint ennek teljes keretét sikerül lehívnunk. Az elmúlt időszakban a minőségi munkához szükséges minden eszközt, felszerelést megvásároltuk. Az FC minden játékosa 7 évestől 21 évesig egységes arculatú, a klub színeinek megfelelő, piros-fekete sportruházatot kapott. Új mezgarnitúrákat, melegítőket, esőkabátokat, télikabátokat, 50 db labdát és egyéb sporttechnikai eszközöket vásároltunk. A legkisebbek egységes piros-fekete hátizsákot, a nagyobbak piros sporttáskát kaptak. Bajnoki rendszerben versenyző csapatainkat szállítása minden alkalommal biztosított volt. A gyerekek felkészítésében öt fő szakképzet edzőt hivatalos megbízási szerződés alapján foglalkoztatunk, a költségek között természetesen az ő béreik és járulékaik is szerepelnek. 2013-ban felújítottuk a centerpálya öntöző rendszerét, új szivattyút, tömlőket és locsolófejeket vásároltunk. Öntözésre költséghatékony módon a pályán fakadó forrás vizét használjuk. Felújításra került a centerpályát övező korlát. Klubunk megyeszerte elismert minőségű, naprakész honlapot (www.aszodfc.hu) és Facebook oldalt működtet, ahol folyamatosan beszámolunk a mérkőzésekről, eredményekről.
U7-U9-U11-es csapataink a Bozsik-program keretében egyre jobb eredményeket érnek el. U13-as csapatunk részére ősszel már öt alkalommal rendeztek tornát, ahol eredményeikkel a klubot megillető tekintélyt szereztek. U14-es együttesünk (3/4 pálya) a Gödöllő 2. csoportban az előkelő 4. helyet szerezte meg. U15-ös csapatunk (ők a klasszikus „serdülők”) már nagypályán versenyeznek, a váci nagyon erős csoport 6. helyén telelnek. U21-es csapatunkban zömmel 16-17 éves fiúk futballoznak, nekik még nagyon erős ez a korosztály, ők az utolsó, 8. helyen állnak, szoros mezőnyben négy pontra a 6. helytől. Utánpótlás együtteseinkben több mint 120 aszódi és aszód környéki gyereknek biztosítunk rendszeres edzési és versenyezési lehetőséget, a szabadidő értelmes eltöltését, közösségi élményt. Felnőtt együttesünk sokáig dobogós helyért küzdött. A vezetőség szezon eleji célkitűzését minimálisan teljesítve (1.-5. hely) az 5. helyen fejezte be az őszi etapot, mindössze 6 pontra az első helyezett Iklad együttesétől. Csapataink számos emlékezetes mérkőzésen teljesítettek kiválóan a szülők, szurkolók legnagyobb örömére.
2014-ben szeretnénk folytatni a megkezdett munkát. A hangsúly a minőségen, a minél eredményesebb bajnoki szereplésen lesz. A szükséges feltételeket a klub biztosítani fogja. Erősíteni, emelni fogjuk a szakmai munka színvonalát. Ezzel párhuzamosan a tárgyi feltételeken is javítani fogunk. Az MLSZ pályázatán sporttelep felújításra 6.3 millió Ft-ot nyertünk, melyet városunk önkormányzata 2.6 millió Ft önerő biztosításával egészít ki. Így 2014 tavaszán 8.9 millió Ft-ot tudunk 130 fm nyomvonal hosszban a Breda patak oldalán lévő kerítés építésére, valamint a régi elhanyagolt edzőpálya felújítására fordítani. A felújítás után egyszerre négy korosztályos csapat tud a sporttelepen edzeni. Reményeink szerint önkormányzati segítséggel bővítjük a sporttelep belső villamos hálózatát, a felújított edzőpálya öntözésének biztosítására.
Természetesen 2013 eredményeiben óriási szerepe van a segítőknek, támogatóknak. Szeretném külön megköszönni Sztán István polgármester úrnak egész éves támogatását. Bármikor, bármit kértünk, azonnal jött, segített, intézkedett. Köszönet jár egész éves munkájáért az edzőknek (Molnár László (U7-U9), Dobes Attila (U11-U13, felnőtt), Boda Gergely (U14), Kerekes Csaba (U15), Kvaka Zsolt (U21)), szertárosunknak, Laczikné Marikának. Köszönet az elnökség tagjainak (Buzás István, Éliás József, Kádár András, Tolmácsi Miklós, Bán József, Szűcs Tibor), a gyerekeket elkísérő szülőknek, a segítő szurkolóknak. Köszönjük Kovács Erik Balázs munkáját, aki a honlapot és a facebook oldalt társadalmi munkában szerkeszti.
Nagyon köszönjük a klub támogatóinak segítségét: Molnár József (Épkomplex Kft.), Hegyesi Sándor (Agromultisector Kft.), Kállai Balázs (Richard Fritz Kft.), Nagyné Seres Terézia (Turai Takarékszövetkezet), Keményné Koncz Iildikó (Raiffeisen Bank Rt.), Stefkó Péter (Delta Truck Kft.), Horváth Jenő (Golden-Glob Trans Kft.), Bata Miklós (Aspectis Kft.), Pála Sándor (Par-gon Kft.)


Minden sportolónknak, támogatónknak, szurkolónknak áldott karácsonyt és eredményekben gazdag, boldog új esztendőt kívánok.


Kovács Tamás ügyvezető elnök