Frissítve: 2018.11.05

Szomorú vasárnap… Aszód FC – Iklad KSK: 2-3

A rekkenő nyári hőség és a két formán kívüli kieső csapat ellenére sokan eljöttek megnézni a 2017-2018-as bajnoki évad utolsó mérkőzését, a két szomszéd település labdarúgó csapatának összecsapását.

Az első húsz percben három kapufát rúgott az aszódi csapat, de a vezető gól csak nem akart összejönni. Aztán ahogy lenni szokott az első vendég akcióból gólt kaptunk (0-1), amire Szénási Ákos még tudott válaszolni (1-1). Újra átvettük a meccs irányítását és újra a vendégek szereztek gólt (1-2). Az újabb bekapott gól alaposan elvette a kedvét az egyébként is gyengén játszó Aszódnak, görcsösen mentünk előre, de helyzetig is alig jutottunk.
Szünet után sem változott a játék képe, mentünk, próbálkoztunk, de átütőerő nélkül fociztunk. A kegyelemdöfést a 85.percben kaptuk, amikor az ikladi Ecker Bence végigcselezte magát a teljes aszódi védelmen, és megszerezte csapatának harmadik gólját (1-3). Szépségtapasz volt a végén, amikor a frissen beállt Kovács Erik büntetőből szépíteni tudott (2-3) és belőtte az Aszód egyelőre utolsó megye II-es gólját.

Összefoglalva: a mai mérkőzésen nem érdemeltünk győzelmet és a szerencse sem volt velünk. Bebizonyosodott, hogy a szerencse annak az oldalára áll, aki többet tesz érte. A bajnokság utolsó mérkőzésein keveset tettünk érte és sokat hibáztunk.